Spotkanie opłatkowe

W Święto Objawienia Pańskiego w pomieszczeniach Fundacji „Przyjaciele Alego” odbyło się spotkanie opłatkowe.

Świąteczne popołudnie rozpoczęliśmy od wysłuchania słów Ewangelii, którą przeczytał wikary ks. Jacek Gomulski.
Następnie ks. Mirosław Jeleniewicz pobłogosławił opłatki i pokropił wszystkich wodą święconą, a proboszcz Parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie ks. Stanisław Dębicki skierował do zebranych kilka ciepłych słów.
– Cieszę się gdy widzę jak osoby działające w fundacji dużo robią aby promować postać naszego pierwszego, zmarłego w opinii świętości ks. Alego.
Także prezes fundacji – Piotr Kamiński podziękował wszystkim za bezinteresowną pracę i zaangażowanie wkładane w rozwój dzieł miłosierdzia.

W święto Trzech Króli wspólnie z nami świętowali m.in. przedstawiciel rodziny naszego patrona – ks. Aleksandra, pani Dorota Zmarzlak – wójt gminy Izabelin, panie z Koła Żywego Różańca Franciszkańskiego Zakonu Świeckiego, wolontariusze i zaproszeni goście m.in. pani Justyna Piróg z Przedszkola Gminnego im. Aleksandra Fedorowicza w Izabelinie.

Obecna wraz z dziećmi Monika Baranowska z Rodzinnego Domu Dziecka w Koczargach podziękowała w imieniu całej rodziny za przekazane przez fundację środki finansowe uzyskane z cegiełek zebranych w trakcie ubiegłorocznego AliRun.
– Dzięki tej pomocy mogliśmy dokończyć stanowisko komputerowe dla naszych dzieci. Był to dla nas cenny dar – powiedziała M. Baranowska.

Tego popołudnia Mandylion – ikona autorstwa wolontariuszki Agnieszki Andrzejuk przekazana została przez jej właścicielkę dla fundacji.
– Ta ikona powstała tutaj na warsztatach. Mam nadzieję, że ten, kto ją otrzyma zapatrzy się w oblicze Jezusa – mówiła Agnieszka.

Zebrani obejrzeli piękną prezentację pokazującą działania fundacji w ubiegłym roku, którą na nasze spotkanie przygotował wolontariusz Paweł Życki.

Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom Alego, którzy ten świąteczny czas spędzili wspólnie z nami, a także tym, którzy łączyli się z nami duchowo. Nie sposób wymienić wszystkich – Asia Miałkowska, AliRun – biegnij z ks. Alim, Dariusz Gruda, Krzysztof Charchuła, Bronisław Wesołowski.

Niech Nowy Rok będzie dla nas wszystkich szczęśliwy i pełen Bożego błogosławieństwa!

fot. Magdalena Kamińska, Justyna Piróg, Piotr Miałkowski