AliRun 2019

“Miłość jest pierwsza”

IV Piknik Rodzinny – AliRun – biegnij z ks. Alim

W sobotę – 15 czerwca br. – po raz czwarty wystartuje AliRun – biegnij z ks. Alim, któremu towarzyszyć będzie Piknik Rodzinny pod hasłem: Miłość jest pierwsza. Głównym celem naszego spotkania jest szerzenie pamięci o ks. Aleksandrze Fedorowiczu, pierwszym proboszczu Parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie, a także popularyzacja zdrowego stylu życia, promocja walorów przyrodniczych i rekreacyjnych Gminy Izabelin, Kampinoskiego Parku Narodowego i Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz integracja różnych środowisk poprzez wspólne przygotowania do imprezy oraz udział w wydarzeniu.

AliRun od czterech lat jednoczy lokalną społeczność. Wspólna zabawa oraz rywalizacja sportowa hartuje silnego ducha, buduje wzajemne więzi, stwarza możliwość poznania nowych osób i pogłębia przyjacielskie relacje. Organizatorem AliRun jest Fundacja im. Ks. Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego”. Patron Fundacji Ks. Ali całym swoim życiem pokazywał czym jest prosta, ewangeliczna miłość – patrząca przede wszystkim na dobro drugiego człowieka. Empatia, życzliwość, współczucie, szacunek i kochające serce oddane bliźniemu – tak zapamiętali Kapłana Ci, którzy choć raz go spotkali. To o miłości Ks. Ali mówił najczęściej w swoich kazaniach i konferencjach: Miłość to nie jakaś nadzwyczajna miłość, ale miłość, która jest miłością, a nie tylko słowem ludzkim. Ta miłość, która jest dobrym uczynkiem, miłość, która jest wczuciem się w sytuację drugiego człowieka, miłość, która jest bólem na widok czyichś łez, miłość, która jest pomocą… Miłość, która, gdy ktoś przyjdzie, zapuka do drzwi i prosi o kawałek chleba i o nocleg – nie odmawia, miłość, która rozumie potrzebę drugiego człowieka… Tegoroczne hasło brzmi Miłość jest pierwsza.

AliRun odbędzie się w sobotę – dzień przed urodzinami ks. Aleksandra Fedorowicza (16 czerwca 1914 r. – 15 lipca 1965 r.).

W niedzielę po Mszy wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na wspólną, godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu w Parafii św. Franciszka z Asyżu przeplataną myślami ks. Alego.

UWAGA! ODBIÓR PAKIETÓW:

14 czerwca (piątek) w Decathlon Bemowo, ul. Warszawska 6, Blizne w godz. 17:00 – 20:00
15 czerwca (sobota) na polanie Jakubów, ul. Tetmajera 38, Izabelin w godz. 9:30 – 11:00

Plan wydarzenia przedstawia się następująco:

10.00 – Msza św. w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. Po zakończonej Eucharystii wspólna modlitwa przy grobie ks. Aleksandra Fedorowicza na miejscowym cmentarzu w Izabelinie.

11.30 – 17.00 Polana Jakubów

11.30 – Otwarcie IV Pikniku Rodzinnego AliRun – biegnij z ks. Alim pod hasłem “Miłość jest pierwsza“. W tym roku biegi podzielone zostały na poszczególne kategorie wiekowe (przedszkolaki, młodzież szkolna i gimnazjalna, dorośli). Dystans główny wyniesie 5 km.

11.40 – występ dzieci z Gminnego Przedszkola w Izabelinie im. ks. Aleksandra Fedorowicza

12.10 – rozpoczęcie części sportowej (rozgrzewka,biegi)

Równolegle zapraszamy na występy zaproszonych artystów na scenie. Będzie się działo 🙂

12.30 – występ Zespołu Regau

13.30 – występ Dzieci z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

14.00 – występ Zespołu Wokaliza

14.15 – 14.45 – dekoracje zwycięzców w kategoriach biegowych dla Dzieci

15.15 – zakończenie biegu głównego AliRun na 5 km. Wręczenie medali laureatom

15.30 – występ rozśpiewanego franciszkanina, instruktora snowboardu i maratończyka – Ojca Łukasza Buksy wraz z zespołem

W międzyczasie wiele niespodzianek, podziękowania i prezentacje wspierających Piknik

Dla wszystkich, którzy tego dnia będą chcieli bawić się wspólnie z nami na Polanie Jakubów przygotowujemy różnego rodzaju atrakcje m.in: elektryczne rodeo, dmuchaną zjeżdżalnię i kucyki dla najmłodszych…

Trasy biegu wyznaczone zostały terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Tradycyjnie jak w latach poprzednich – start i meta na Polanie Jakubów.

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Izabelinie na terenie Polany Jakubów (ul Tetmajera 38) i czynne w dniu imprezy 15 czerwca (sobota) w godz. 9:30 – 11:00. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie internetowej www.zapisyonline.com/zapisy oraz akceptacja regulaminu i dokonanie opłaty rejestracyjnej.

Bezpośredni adres do strony to: www.zapisyonline.com/wydarzenie/106,alirun-biegnij-z-ks-alim-milosc-jest-pierwsza

W przygotowania zaangażowanych jest  wiele osób i firm, które ofiarowują swój czas oraz wsparcie. Prócz osób indywidualnych są instytucje, których materialna pomoc pozwoli na realizację zamierzonych celów.

Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcą  wesprzeć Piknik lub pomóc przy jego realizacji poświęcając swój czas lub służąc radą bądź ciekawym pomysłem zapraszamy do kontaktu z nami: alirun@przyjacielelalego.pl

Zapraszamy również na AliRajd – zapisy do 12 czerwca!

Poniżej AliRun 2018 w obiektywie

poprzedni
następny
PlayPause
Shadow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: https://izabelin24.pl/artykul/iii-edycja-alirun-juz/469842

Sfinansowano ze środków:

Fundacja PZU

Gmina Izabelin

Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Partnerzy projektu:

Kampinoski Park Narodowy

DECATHLON

Centrum Kultury Izabelin

Przedsiębiorstwo „BYŚ” Wojciech Byśkiniewicz

Fat & Bike Truskaw

Gminne Przedszkole im. ks. Aleksandra Fedorowicza w Izabelinie

Szkoła Podstawowa w Izabelinie

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie

Patronat honorowy:

JE Kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski


Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Dorota Zmarzlak Wójt Gminy Izabelin
Mirosław Markowski Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego

Patronat medialny:

TVP3

Radio Warszawa

Radio Niepokalanów

Tygodnik Katolicki Niedziela

Gość Niedzielny

Listy do Sąsiada

Portal Fronda.pl

Telewizja internetowa wPolsce.pl