Gra terenowa “Szaniec Kampinos”

Gra terenowa „Szaniec Kampinos” jest częścią pikniku rodzinnego „AliRun”, który odbędzie się w sobotę 16 czerwca 2018 r. Tegoroczna edycja pikniku, w związku ze zbliżającym się stuleciem odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę odbywać się będzie pod hasłem „Dziękując za niepodległość”. Dlatego gra terenowa oparta będzie na motywach historycznych drogi do niepodległości i walki o jej utrzymanie, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych wydarzeń.

Uczestnicy podzieleni na 8-12 osobowe patrole będą mieli do pokonania krótką trasę przy Polanie Jakubów. Na każdej stacji uczestnicy napotkają Strażnika Czasu, w historycznym stroju, od którego usłyszą krótką opowieść. Następnie będą musieli wykonać zlecone przez Strażnika zadania: rozwiązywać zagadki historyczne, łamigłówki i wykonywać ciekawe ćwiczenia terenowe. Każdy ze Strażników przekaże też patrolowi fragment kodu. Skompletowanie wszystkich kodów pozwoli na odczytanie zaszyfrowanej wiadomości. Gra będzie premiować nie tylko znajomość historii lokalnej i terenu, ale będzie wymagać pomysłowości, zręczności, umiejętności pracy zespołowej przy rozwiązywaniu łamigłówek, czy znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

Gra przewidziana jest dla dzieci i młodzieży w grupie wiekowej od klasy V szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Zapisy prowadzone będą w sekretariacie szkoły podstawowej w Izabelinie, przy ul. 3 Maja. Można zapraszać do zabawy kolegów i koleżanki z innych szkół. Uwaga: liczba patroli jest ograniczona do 8 – decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik, niezależnie od osiągniętych wyników otrzyma nagrodę w postaci pamiątkowej koszulki i drobnych upominków. Dodatkowo te patrole, które uzyskają największą liczbę punktów przyznawanych za wiedzą historyczną i wykonywane zadania, mogą liczyć na nagrody dodatkowe. Ale nie nagrody są tu najważniejsze – największą nagrodą będzie uczestnictwo w rywalizacji i we wspaniałej zabawie!

Regulamin gry terenowej “Szaniec Kampinos”, karta zgłoszenia patrolu oraz pisemna zgoda opiekunów prawnych:

Download (Regulamin-gry-terenowej-AliRun-2018_zatwierdzony.docx)

Projekt współfinansowany ze środków:

Fundacja PZU

Fundacja Energa

Gmina Izabelin

Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Partnerzy projektu:

Kampinoski Park Narodowy

Gminne Przedszkole im. ks. Aleksandra Fedorowicza w Izabelinie

Szkoła Podstawowa im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie

Rzymskokatolicka Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie

GOSiR Izabelin

Patronat honorowy:

JE Kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski


Sz.P. Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Sz.P. Witold Malarowski Wójt Gminy Izabelin
Sz.P. Mirosław Markowski Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego

Wsparli nas:

Gabinet Stomatologiczny Joanna Sadowska
EKA Plast N. Kujawska

Patronat medialny:

Radio Warszawa

Radio Niepokalanów

Tygodnik Katolicki Niedziela

Gość Niedzielny

Listy do Sąsiada

Fronda.pl

wnet.fm

wPolsce.pl