Opowieść…

Weszli na plebanię. Siostry przygotowały już coś do zjedzenia dla gościa, którego proboszcz posadził przy stole.

– Chciałbym, żeby ksiądz się u nas dobrze czuł – powiedział. – Sam nie daję sobie już rady. Jestem słaby, coraz częściej leżę i sprawy parafialne na tym cierpią. Warunki pracy mamy dość ciężkie, ale ufam, że to księdza nie zrazi.

– Księże proboszczu, ja chciałem bardzo podziękować za zaufanie. Nie wiem, czym sobie na nie zasłużyłem, ale postaram się nie zawieść.

– Czeka księdza dużo chodzenia. Parafia nie jest może tak liczna, ale rozległa, mamy cztery wsie z pojedynczymi domami. Trzeba do nich zaglądać więc prowadzimy duszpasterstwo per pedes apostolorum. To jest bardzo ważne. Jak już ksiądz z nami zamieszka, to pójdziemy razem. Zobaczy ksiądz tych ludzi, pozna ich i – mam nadzieję – pokocha.

Zapraszamy do lektury książka autorstwa Pawła Zuchniewicza pt. „Proboszcz. Opowieść o księdzu Aleksandrze Fedorowiczu”. Pierwsze wydanie książki jest dystrybuowane nieodpłatnie wśród parafian św. Franciszka w Izabelinie, członków i przyjaciół Fundacji im. ks. Fedorowicza, księży, sióstr zakonnych. Obecnie Fundacja przygotowuje drugie wydanie, które w całości trafi do sprzedaży.

Pierwsze wydanie książki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Umowa nr 09215/20/FPK/IK, program Literatura, nazwa zadania Vianney z Puszczy Kampinoskiej.