Warsztaty pisania ikon

Warsztaty pisania ikon

Warsztaty odbywają się we wtorki, w godz. 17:30 – 19:30,  w systemie kursowym ‎- wszyscy będą pisać ikonę Anioła Stróża.

Warsztaty pisania ikon dla młodzieży odbywają się w pomieszczeniu Fundacji.

Warsztaty prowadzi jako wolontariuszka, nie biorąc za to wynagrodzenia, pani Urszula Żakowska. Przewidziana jest składka na materiały do warsztatów w wysokości 50 złotych miesięcznie od osoby – wpłacana na konto Fundacji z opisem: „Warsztaty pisania ikon”.

Zapraszamy na kolejne spotkanie:

Warsztaty pisania ikon dla młodzieży – 2 października 2018

Warsztaty pisania ikon dla dorosłych – 1 października 2018

Fotorelacja z Warsztatów Ikonograficznych “Mandylion” – Izabelińska Szkoła Ikony. Warsztaty odbyły się w dniach 9-13 lipca 2018r. w siedzibie Fundacji “Przyjaciele Alego”. Warsztaty prowadziła Pani Urszula Żakowska.

Relacje uczestników Warsztatów:

“W pierwszych dniach lipca miałam możliwość uczestniczyć w warsztatach pisania ikon w Izabelinie. Od dłuższego czasu czułam, że potrzebuję oderwać się od codzienności znaleźć coś co wypełni moją duchowość coś co będę mogła robić tylko dla siebie, coś co pozwoli mi na wyciszenie i na kontemplowanie mojego JA. I znalazłam, pięć dni wypełnionych tworzeniem, ciszą wewnętrzną jednocześnie obecnością innych, którzy też skupiali się na wyrażeniu w tej pracy siebie. Każdy z nas pracował na tym samym wzorze a rezultaty były niepowtarzalne. Dziękuję Uli Żakowskiej za naukę, wsparcie, atmosferę i pozostawienie nam wolności w naszej pracy. Dziękuję Edycie, Bartkowi i Michałowi za te dni wspólnego tworzenia byliście jak bliki dodane do mojej codzienności. Mam nadzieję, że ziarno posiane wyda owoce. Do zobaczenia Lidia

“Bardzo gorąco polecam warsztaty pisania ikon w Izabelinie prowadzone przez profesjonalistkę Urszulę Żakowską w siedzibie Fundacji “Przyjaciele Alego”. Wspaniała inicjatywa rozwijająca duchowo i plastycznie. Czas wyjątkowej refleksji nad malowanym obliczem świętym, tradycją i nauczaniem Kościoła. Pisanie ikony to szukanie i otworzenie się na Boga, to jednocześnie modlitwa i medytacja. Wymaga i uczy zaufania, spokoju, pokory, cierpliwości i niesamowitej staranności oraz poświęcenia czasu. Pracując nad ikoną zgłębialiśmy proces jej powstawania i kierowaliśmy się regułami kanonu ikonograficznego, który wskazywał nam drogę ale nie ograniczał naszej wolności twórczej. Wielką wartością tych warsztatów jest zrozumienie symboliki jaką niesie ze sobą ikona, a wymiernym efektem, który cieszy najbardziej jest powstały obraz-ikona. Serdecznie dziękuję za ten wspaniały czas jaki udało mi się spędzić z grupą w Izabelińskiej Szkole Ikon. Edyta

Pierwsze prace młodzieży z warsztatów pisania ikon prowadzonych przez panią Urszulę Żakowską. Zapraszamy młodzież, która chciałaby dołączyć do grupy piszącej ikony.

Ikony Pana Jezusa

 

Ikony Matki Bożej

 

Ikony Świętych (M)

 

Ikony Świętych (K)

 

Ikony Aniołów

 

Ikony Świętej Rodziny

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony internetowej pani Urszuli Żakowskiej: http://ikony-ikonopisanie.blogspot.com/